Zmęczenie podczas menopauzy

Jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas menopauzy

Menopauza jest bardzo poważnym i często bardzo trudnym okresem w życiu kobiety, który może powodować zmęczenie i przygnębienie. Przecież jest to w zasadzie dla kobiety sygnalizacja końca okresu płodności i koniec szansy na możliwość zajścia w ciążę.

Większość kobiet zgodnie przyznaje, że najtrudniejsze podczas menopauzy są jej uciążliwe objawy, w tym uderzenia gorąca, nocne pocenie i suchość pochwy. Zazwyczaj najbardziej popularnym objawem menopauzy, a zarazem najbardziej dokuczliwym są uderzenia gorąca, które często zaczynają się już w okresie okołomenopauzalnym, poprzedzającym bezpośrednio rzeczywistą menopauzę.

Uderzenia gorąca podczas menopauzy

Uderzenia gorąca zwykle zaczynają się w podwzgórzu, która jest częścią mózgu, kontrolującą temperaturę ciała, w sposób podobny jak na przykład lodówka rozpoczyna chłodzić powietrze w momencie otwarcia drzwi, w upalny dzień.

Menopauza a zmeczenie

Innym z często występujących objawów jest zmęczenie towarzyszące menopauzie, którego większość kobiet doświadcza w tym trudnym okresie życia. W rzeczywistości, dla większości kobiet zmęczenie jest zbyt powszechnym zjawiskiem, aby je zauważyć. Jednocześnie niektóre kobiety zauważają tylko lekkie zmęczenie, inne z kolei są tak mocno zmęczone, że muszą pozostać w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami i nie mają siły poruszać się przez dłuższy czas.

Zmęczenie w czasie menopauzy może występować w różnych postaciach, w tym w postaci braku energii po zakończeniu pracy, u niektórych kobiet diagnozuje się nawet zespół przewlekłego zmęczenia, któremu często towarzyszą różne inne symptomy, w tym przewlekły kaszel, dreszcze i nocne poty, ból w klatce piersiowej, duszności, bóle szczęki, utrata masy ciała lub, przybieranie na wadze, a także problemy psychologiczne.

Inne objawy menopauzy

Poza uderzeniami gorąca i zmęczeniem podczas menopauzy jest również szereg innych objawów, powszechnie doświadczanych przez kobiety w okresie menopauzy. Mogą to być:

  • osłabienie pamięci i koncentracji,
  • bezsenność,
  • brak ochoty na stosunki intymne z partnerem,
  • przyrost masy ciała,
  • wahania nastroju i depresja.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów, staje się zbyt uciążliwy, lub jeśli nie jesteśmy w stanie bez problemów wykonywać swoich codziennych czynności i zadań.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że zmęczenie staje się zbyt duże, aby normalnie funkcjonować, należy skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie prawidłowo ocenić twój stan i ustali właściwą metodę leczenia.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 4.8/5 (8 votes cast)
Zmęczenie podczas menopauzy, 4.8 out of 5 based on 8 ratings

Ostatnie wyszukiwania z sieci:

  • osłabienie w menopauzie
  • osłabienie włosów w menopauzie
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.

opinia
  1. Naczytałam się o tej menopauzie i rozbolała mnie głowa. Powiedzcie w jakim wieku przychodzi ten burzliwy okres życia? Czy każda kobieta ma inne indywidualne odczucia i objawy menopauzy?

Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ