Wypadanie włosów w czasie menopauzy

Wypadanie włosów w okresie menopauzy

Istnieją setki różnych objawów, które większość kobiet doświadcza podczas przejścia przez menopauzę, ale wypadanie włosów w okresie menopauzy jest często jednym z najtrudniejszych. Przecież dla kobiety włosy są często jedną z jej najbardziej ulubionych rzeczy i dlatego nie jest dziwne, że często może to być tak ogromny cios dla poczucia wartości i pewności siebie dla wielu kobiet.

Z całą pewnością istnieje związek pomiędzy utratą włosów i menopauzą, ponieważ najczęstszą przyczyną utraty włosów jest niski poziom hormonu tarczycy, która to przypadłość jest bardzo często spotykana wśród kobiet w okresie menopauzy. Wypadanie włosów przy menopauzie jest zwykle wynikiem ekstremalnych zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety, a zmiany te mogą spowodować wiele problemów z wypadania włosów na czele, do tego dochodzą jeszcze uderzenia gorąca, wahania nastroju i nocne poty.

Leczenie wypadania włosów w okresie menopauzy

W przypadku wystąpienia utraty włosów w okresie menopauzy, istnieje kilka rzeczy, które można wypróbować. Pierwszym jest zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej, która jest w zasadzie rodzajem terapii, która pomaga uzyskać poziom estrogenów w organizmie kobiety z powrotem do normalnego i zdrowego poziomu.

Hormonalna terapia zastępcza używa estrogenów i progesteronu w celu uzupełnienia malejących poziomów tych hormonów, które występuje w okresie menopauzy. Terapia polega na sztucznym zwiększeniu kobiecego estrogenu, który zmniejsza się znacznie w okresie menopauzy, co jest głównym powodem tego, że występuje wypadanie włosów podczas menopauzy.

Chociaż hormonalna terapia zastępcza oferuje zdecydowane korzyści i może pomóc wielu kobietom, to również może mieć bardzo poważne skutki uboczne, a więc na pewno jest to terapia, której zastosowanie powinno być przemyślane i przeanalizowane z lekarzem specjalistą. Lekarz stwierdzi, czy jesteś odpowiednią kandydatką do takiego leczenia, czy nie.

Menopauza oznacza poważną zmianę w życiu kobiety, co może być dla niej bardzo trudne, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby okazać kobiecie pomoc i wsparcie, w tym trudnym okresie życia.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
Wypadanie włosów w czasie menopauzy, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

Ostatnie wyszukiwania z sieci:

  • menopauza a wypadanie włosów
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.


Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ