Uderzenia gorąca przy menopauzie

Uderzenia gorąca są doświadczeniem praktycznie każdej kobiety, która zbliża się lub przechodzi w okres menopauzy – czujesz ten nagły przypływ ciepła przemieszczający się z tułowia aż do twarzy i zastanawiasz się czy istnieją jakieś sposoby, aby złagodzić te nieprzyjemne objawy menopauzy.

Uderzenia gorąca – określenie przyczyn

Jedną z najbardziej ustalonych przyczyn uderzenia gorąca podczas menopauzy jest spadek poziomu estrogenów w organizmie. Kiedy występują uderzenia gorąca, wahania hormonalne powodują zakłócenia w tej części mózgu, która kontroluje temperaturę ciała. Wynikiem tego objawu menopauzy są uderzenia gorąca, które można odczuwać jak pulsującą falę ciepła, która zaczyna przesuwać się od górnej części tułowia do twarzy. Czasami może występować silne pocenie się, a także mogą wystąpić nocne poty.

Co powoduje uderzenia gorąca?

Czynniki takie jak gorąca, lub wilgotna pogoda i niektóre ostre, lub gorące produkty żywnościowe, czy kofeina mogą podnieść temperaturę ciała i spowodować uderzenia gorąca. Również napoje alkoholowe mogą przyczynić się do występowania uderzeń gorąca. Gorąca kąpiele lub prysznic, a także sytuacje stresowe, również zaostrzają objawy menopauzy.

Uderzenia gorąca – fakty i statystyki

Faktem jest, że uderzenia gorąca są dość powszechne u 80% procent kobiet, które są w okresie około menopauzalnym, lub nawet po menopauzie. Objawy ty mogą trwać kilku sekund, lub utrzymywać się nawet do dwudziestu, trzydziestu minut lub dłużej. Zazwyczaj uderzenia gorąca rozpoczynają się przed innymi objawami menopauzy.

Chociaż u wielu kobiet mogą występować częste uderzenia gorąca, to w najgorszych przypadkach kobiety mogą męczyć się z tą przypadłością nawet przez pięć lub więcej lat. Przeważnie z wiekiem objawy menopauzy tracą na intensywności i częstotliwości występowania.

Jak łagodzić uderzenia gorąca

Ponieważ uderzenia gorąca są wynikiem spadku poziomu estrogenów, trzeba zastosować suplementy ziołowe, które w pewnym stopniu zastępują część brakujących estrogenów odpowiednimi substancjami roślinnymi. Korzeń Pluskwicy groniastej, olej z wiesiołka, a nawet koniczyna czerwona były znane od lat, jako pomoc w uzupełnieniu niskiego poziomu estrogenów w organizmie.

Dodatkowo, pomocne jest spożywanie witaminy E, jak również produktów sojowych w postaci naturalnej, lub suplementów diety. Joga, akupunktura i ćwiczenia fizyczne również doskonale łagodzą objawy menopauzy, jakimi są uderzenia gorąca. Hormonalna terapia zastępcza nie powinna być tu opcją, chyba, że objawy są tak poważne, że wymagają konsultacji z lekarzem.

Dobrze jest brać zimne prysznice, które pomogą schłodzić ciało. Na co dzień wygodnie jest ubierać się warstwami, aby mieć większą możliwość kontroli temperatury ciała. Nosić oddychającą bawełnianą odzież i używać bawełnianych prześcieradeł do spania. Istnieje wiele małych sposobów, aby uderzenia gorąca podczas przechodzenia menopauzy były bardziej znośne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 5.0/5 (7 votes cast)
Uderzenia gorąca przy menopauzie, 5.0 out of 5 based on 7 ratings
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.

opinia
  1. Andrew

    Uderzenia goraca to problem wielu kobiet, nie tylko tych w fazie pokwitania. Uderzenie goraca to uczucie ciepla przeplywajacego przez cale cialo, szczegolnie odczuwane w rejonie szyi i glowy.

Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ