Objawy menopauzy

Objawy Menopauzy

Menopauza u każdej kobiety może objawiać się inaczej. Niektóre kobiety nie mają żadnych objawów, a inne doświadczają zmian w wielu dziedzinach życia. Nie zawsze możliwe jest dokładne stwierdzenie, czy zmiany te są związane ze starzeniem się, czy z menopauzą.

Najczęściej występujące objawy menopauzy, które mogą wystąpić u kobiet w okresie przekwitania to:

  • Nieregularne miesiączki. Twoje okresy mogą występować częściej lub rzadziej, oraz mogą być lżejsze lub cięższe. Brak kilku okresów nie koniecznie musi oznaczać, że zaczyna się okres menopauzy. Skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy nie jesteś w ciąży lub czy nie istnieje inna medyczna przyczyna braku okresu. Ponadto, jeśli nie masz okresu od roku i zaczęło występować „plamienie”, koniecznie udaj się do lekarza. Plamienie może być spowodowane przez raka lub inne powikłanie stanu zdrowia.
  •  Uderzenia gorąca. To nagłe uczucie ciepła w górnej części lub całym ciele. Twarz i szyja mogą stać się czerwone. Czerwone plamy mogą pojawiać się na klatce piersiowej, plecach i ramionach. Może występować silne pocenie się i zimne dreszcze.
  • Kłopoty ze snem. Może się okazać, że trudno jest Ci spać w nocy. Możesz mieć silne poty, spowodowane uderzeniami gorąca, które sprawiają, że nie możesz spać. Możesz także czuć się bardzo zmęczona w ciągu dnia.
  • Problemy z pochwą i nietrzymanie moczu. Problemy te mogą rozpocząć się lub nasilić w okresie okołomenopauzalnym. Ściany pochwy mogą stać się suche i cieńsze z powodu niższego poziomu hormonu estrogenu. Estrogen pomaga chronić zdrowie pęcherza moczowego i cewki moczowej. Mniejsza ilość estrogenów, może sprawiać, że seks staje się mniej komfortowy. Możesz również mieć więcej infekcji pochwy lub zakażenia układu moczowego. Niektóre kobiety uważają, że trudno powstrzymać się od oddawania moczu na tyle długo, aby w porę dostać się do łazienki. Mocz może również wyciekać podczas kichania, kaszlu lub śmiechu.
  •  Częste zmiany nastroju. W okresie menopauzy mogą występować wahania nastroju, możesz mieć napady płaczu, lub radości. Jeśli miewałaś już wahania nastroju w czasie miesiączek, lub jeśli miałaś depresję po porodzie, możesz mieć więcej problemów z wahaniami nastroju w całym okresie menopauzy. Zmiany te mogą pochodzić ze stresu, zmian rodzinnych, lub uczucia zmęczenia.
  • Zmiana stosunku do seksu. Niektóre kobiety czują się mniej pobudzone w okresie menopauzy, a inne czują się bardziej komfortowo ze swoją seksualnością po menopauzie. Niektóre kobiety mogą być mniej zainteresowani seksem, z uwagi na niekomfortowe uczucia spowodowane cieńszą skóra i suchością pochwy.
  •  Osteoporoza. Jest to stan, w którym twoje kości stają się cienkie i słabe. Może to prowadzić do większej łamliwości kości.
  •   Inne zmiany. Możesz mieć problemy z pamięcią lub z ostrością wzroku. Obwód Twojej tali może się zwiększyć. Możesz stracić masę mięśniową, na rzecz tłuszczu. Twoje stawy i mięśnie mogą też być bardziej usztywnione. Eksperci do końca nie wiedzą, które z tych zmian są wynikiem niższych poziomów estrogenu spowodowanych menopauzą, a które są wynikiem starzenia.

Objawy, które przychodzą z menopauzą mogą wydawać się trudne. Możesz poczuć się lepiej zmieniając styl życia na bardziej naturalny i stosując wypróbowane naturalne suplementy diety na menopauzę, jak Menopausal Formula.

 


VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 4.7/5 (11 votes cast)
Objawy menopauzy, 4.7 out of 5 based on 11 ratings
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.

Brak opinii

Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ