Menopausal Formula

Suplement łagodzący objawy menopauzy

menopauza-suplementy-dietyKażdej kobiety przychodzi moment zwany menopauzą. Zwykle pojawia się ona pomiędzy 40 a 55 rokiem życia i związany jest z wygasaniem czynności hormonalnej jajników. Zachwianie równowagi hormonalnej powoduje wiele niekorzystnych objawów.

Zamów Menopausal Formula

Menopausal Formula z pewnością przyjdzie Paniom z pomocą
w tym trudnym dla nich okresie.Klimakterium (z greckiego klimakter)
oznacza przejściowy etap w życiu kobiety pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się.

Zachwianie równowagi hormonalnej wywołuje niekorzystne objawy, szczególnie w początkowym okresie przekwitania – uderzenia gorąca, nadmierne poty (zwłaszcza nocą), bezsenność. Kobieta staje się drażliwa, łatwo się męczy, często zaczyna mieć problemy z pamięcią i koncentracją.

Objawy menopauzy są często łagodzone hormonalną terapią zastępczą, jednak nie jest ona wskazana dla każdej kobiety. Obecnie coraz więcej pań preferuje naturalne rozwiązania, np. stosując odpowiednią dietę, gimnastykę oraz przyjmując substancje, które zapewniają prawidłowy przebieg wielu procesów metabolicznych.

Również odpowiedni dobór składników roślinnych o sprawdzonym, skutecznym działaniu może pomóc kobiecie cieszyć się pełnią życia w tym trudnym okresie.

Kobiety w okresie menopauzy są o wiele bardziej narażone na różne choroby, niż we wcześniejszych okresach życia. W tym czasie następuje wzrost ryzyka wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca, rozrzedzenie kości. Jeśli którakolwiek z tych chorób pojawia się już w okresie przejściowym, to podczas menopauzy jeszcze bardziej się nasili.

Ciekawostką okresu menopauzy u kobiet jest stopniowy spadek produkcji hormonów płciowych, które odgrywają rolę ochronną przed niektórymi chorobami. Tak więc, zmniejszenie estrogenów przyspiesza utratę wapnia, oraz zwiększa ryzyko chorób serca.

Jednak, uzupełnienie braku żeńskiego hormonu płciowego jego dodatkowym spożyciem, związane jest z pewnym ryzykiem. Przyjmowanie estrogenów w okresie menopauzy może powodować raka piersi lub raka macicy. Dlatego powinnaś mieć ostrożne podejście do leczenia hormonalnego i regularnie badać swój stan zdrowia.

Innym sposobem na zachowanie zdrowia kobiet w okresie menopauzy jest zdrowe odżywianie, oraz stosowanie roślin leczniczych w postaci suplementu diety Menopausal Formula. Również odpowiednia dzienna dawka aktywności fizycznej będzie bardzo pomocna.

W okresie menopauzy muszą być dostarczane wystarczające ilości witamin i składników mineralnych do organizmu, a zwłaszcza wapnia i witaminy D, niezbędnych dla zdrowia kości. Ponadto ważne też są magnez, bor, chrom i cynk. Przeciwutleniacze takie jak witaminy A, C i E, beta-karoten i selen, pomagają zwiększyć odporność na różne choroby, zwłaszcza nowotworowe.

Skrzyp polny korzystnie wpływa na kości i wspomaga wydalanie nadmiaru wody z organizmu.

Żeń-szeń syberyjski pobudza sprawność umysłową i fizyczną.

Korzeń lukrecji wzmacnia system immunologiczny i funkcje wątroby. Korzeń Pluskwicy groniastej łagodzi dolegliwości około menopauzalne, a ponadto wywiera korzystny wpływ na metabolizm kości.

Dzięgiel chiński wzmacnia mięśnie macicy.
Drapacz lekarski łagodzi objawy spowodowane niedoborem żeńskich hormonów płciowych.
Niepokalanek mnisi od dawna jest popularnym środkiem na
dolegliwości menstruacyjne.

Menopausal Formula, oprócz składników roślinnych zawiera wiele cennych witamin i składników mineralnych, które wspomagają funkcje życiowe kobiety.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 5.0/5 (7 votes cast)
Menopausal Formula, 5.0 out of 5 based on 7 ratings
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.


Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ