Jak łagodzić objawy menopauzy

Czy można złagodzić objawy menopauzy?

Chociaż menopauza jest normalnym etapem życia, a nie stanem chorobowym, można czasem poczuć się jakby, była to choroba z wieloma niewygodnymi objawami, z którymi trzeba się zmagać. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów i możliwości złagodzenia objawów menopauzy. Można sięgnąć po sprawdzone naturalne suplementy diety, jak chociażby Menopausal Formula, lub skorzystać z porady lekarza. Bez względu na to, jakie masz objawy menopauzy, możesz mieć pewność, że są sposoby i środki łagodzenia menopauzy, które zajmą się problemem.

 Jak łagodzić uderzenia gorąca?

Jednym z najczęstszych objawów, na które kobiety skarżą się w okresie menopauzy są uderzenia gorąca. Ta sytuacja może być bardzo wyniszczająca dla niektórych kobiet, prowadzi ona do braku snu i trudności z normalnym funkcjonowaniem w niektórych sytuacjach społecznych. Jednym ze sposobów, aby złagodzić uderzenia gorąca podczas menopauzy jest, aby dowiedzieć się, co powoduje i nasila te sytuacje, a następnie wyeliminować je. Dla niektórych kobiet, spożywanie pikantnych potraw, przebywanie w ciepłych pomieszczeniach i picie gorących napojów może prowadzić do uderzenia gorąca.

Jeśli dowiesz się, co u Ciebie powoduje objawy menopauzy, możesz świadomie zacząć ich unikać. Lekarz też ma do dyspozycji wiele leków, które pomogą złagodzić uderzenia gorąca. Jeśli unikanie czynników powodujących uderzenia gorąca, regularne ćwiczenia fizyczne, nie rozwiązują problemu, należy porozmawiać z lekarzem i rozważyć inne opcje w złagodzeniu tych nieprzyjemnych objawów menopauzy. Lekarz może zalecić hormonalną terapię zastępczą, lub odpowiednie leki w celu ograniczenia objawów.

 Suchość pochwy w czasie menopauzy

Innym objawem, na który często skarżą się kobiety w okresie menopauzy jest suchość pochwy, która może sprawiać, że współżycie z partnerem jest niewygodne, lub wręcz bolesne dla niektórych kobiet. Większość kobiet przekonuje się, że najlepszym sposobem na suchość pochwy podczas menopauzy jest stosowanie specjalnego żelu nawilżającego do tych obszarów ciała. Możesz znaleźć taki żel w aptece lub dobrej drogerii. Dla tych pań, którym nie udaje się złagodzić objawów menopauzy środkami bez recepty, lekarz może przepisać estrogeny, które produkują niewielką ilość estrogenu w drażliwej okolicy ciała.

Wahania nastroju i depresja podczas menopauzy

Depresja i ekstremalne wahania nastroju mogą być problemem dla wielu kobiet w okresie menopauzy. Istnieje wiele metod łagodzenia menopauzy w tym wypadku. Głównymi sposobami łagodzenia depresji i wahania nastrojów w okresie menopauzy jest odpowiednia odżywcza dieta i codzienne ćwiczenia fizyczne. Ważne jest również, aby uzyskać wyrozumiałość rodziny i przyjaciół, w tym czasami trudnym momencie życia, oraz w razie potrzeby zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej. Lekarz może przepisać lek przeciwdepresyjny w małej dawce, aby pomóc ograniczyć wahania nastroju, aż hormony z powrotem dojdą do równowagi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 5.0/5 (9 votes cast)
Jak łagodzić objawy menopauzy, 5.0 out of 5 based on 9 ratings
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.


Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ