Depresja w okresie menopauzy

Depresja podczas menopauzy

Podczas menopauzy, większość kobiet jest po prostu kłębkiem emocji i hormonów, podobnie jak w okresie dojrzewania. Te zmiany hormonalne, szczególnie poziom estrogenów, mogą płatać figle w układzie nerwowym powodując huśtawki nastroju. Oczywiście, największą ze wszystkich huśtawką nastroju jest depresja podczas menopauzy, która może występować u dość dużego procentu kobiet przechodzących menopauzę.

Połączenie menopauzy i depresji

Podczas gdy wahania poziomu estrogenów na pewno mogą odgrywać znaczącą rolę w depresji podczas menopauzy, niektórzy eksperci twierdzą, że przeważające objawy tej biologicznej zmiany u kobiet, jaką jest menopauza, mogą również powodować depresję.

Być może są to bezlitosne uderzenia gorąca, nocne poty, problemy ze snem i zmęczenie, które nieustannie wpędzają Cię w stan depresyjny. Podczas tych wszystkich objawów menopauzy, trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy, kiedy zachodzi tak wiele przytłaczających zmian biologicznych.

Sygnały depresji podczas menopauzy

Depresja podczas menopauzy nie powinna być lekceważona, ponieważ są rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ten problem. Jednak trzeba być uważnym, aby być w stanie rozpoznać depresję w okresie menopauzy, po to, aby być w stanie coś z tym zrobić. Głównym problemem w odniesieniu do depresji podczas menopauzy jest to, że depresja może mieć wpływ na ogólną, jakość życia, dlatego tak ważne jest, aby wcześnie rozpoznać, co się dzieje i uzyskać niezbędną pomoc lekarza specjalisty.

Występujące negatywne uczucia, oraz świadomość, że kobieta robi się coraz starsza i wchodzi w okres menopauzy, są często powodem do niepokoju. Również występowanie wcześniej wszelkich depresji w życiu, takich jak depresja maniakalna, a nawet depresja poporodowa, mogą pogłębiać problem z depresją podczas menopauzy. Ogólne problemy zdrowotne mogą również przyczynić się do wystąpienia depresji w okresie menopauzy. Mogą to być takie problemy jak:

  • nadwaga,
  • brak aktywności fizycznej
  • brak aktywności społecznej
  • picie alkoholu
  • palenie papierosów.

Wszystkie te kwestie mogą przyczyniać się do depresji podczas menopauzy.

Opcje leczenia depresji w czasie menopauzy

Są dostępne różne opcje leczenia depresji w okresie menopauzy, a rozmowa z lekarzem o nich jest pierwszą linią obrony. Są to niektóre leki przeciwdepresyjne, które mogą pomóc złagodzić uczucia depresji, jak również złagodzić inne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca. Z suplementów diety polecany jest Menopausal Formula.

Zmiany w diecie, obejmujące wprowadzenie żywności z fitoestrogenami występującymi w produktach z soi i innych roślin strączkowych są równie ważne. Choć nie mogą one zastąpić estrogenu, te hormony pochodzenia roślinnego mogą pomóc ustabilizować wzloty i upadki cykli hormonalnych.

Ziołowe środki na depresję w okresie menopauzy są również dopuszczalną formą leczenia i są rzeczywiście coraz popularniejsze. Dziurawiec i żeń-szeń został uznany, jako wzmacniacz nastroju, oraz okazał się korzystny również w poprawie pamięci. Naturalnie występujące cząsteczki, produkowane przez rośliny i istoty żywe od lat wykorzystywane były, jako naturalny wzmacniacz nastroju. Co z kolei pomaga neuroprzekaźnikom lepiej komunikować się i regulować hormony.

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem kuracji „naturalnym” środkiem, porozmawiać z lekarzem o swoich objawach depresji i menopauzy, jak również o zaletach i wadach preparatów ziołowych. Ważne jest, aby mieć pewność, co do sposobu leczenia, aby był on jak najbardziej korzystny dla zdrowia i psychiki.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 4.8/5 (6 votes cast)
Depresja w okresie menopauzy, 4.8 out of 5 based on 6 ratings
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.


Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ