Co to jest menopauza

Co to jest menopauza?

Menopauza jest to czas w życiu każdej kobiety, kiedy przestają pojawiać się miesiączki. Menopauza i wszystkie objawy menopauzy, zaczynają występować, ponieważ jajniki przestają produkować hormony: estrogen i progesteron. Po przejściu przez menopauzę, kobieta nie może już zajść w ciążę. Niektórzy nazywają ten czas okresem okołomenopauzalnym.

W czasie menopauzy, miesiączki mogą zatrzymać się na jakiś czas, a następnie powrócić. Jeśli nie masz okresów od ponad jednego roku, to możesz mieć pewność że masz już menopauzę, chyba że zatrzymanie okresów nastąpiło z jakiegoś innego powodu lub choroby. Średni wiek przejścia w menopauzę wynosi 51 lat, ale niektóre kobiety miewają menopauzę wcześniej, bo już w wieku 40 lat, z kolei inne dopiero w 55 roku życia.

Po przejściu przez menopauzę, następuje okres w życiu kobiety określany okresem pomenopauzalnym. Twoje hormony żeńskie pozostaną od teraz na bardzo niskim, ustabilizowanym poziomie.

Niektóre kobiety martwią się, że menopauza może powodować nieprzyjemne objawy. Ale istnieje wiele sposobów leczenia objawów menopauzy, aby pozostać nadal aktywną i silną.

Menopauza jest stanem naturalnym. Oznacza to, że dzieje się samoistnie i zazwyczaj nie potrzebujesz pomocy lekarskiej, chyba że objawy są silne i przeszkadzają w codziennych zajęciach. Czasem jednak, menopauza może być wywołana medycznie, co oznacza, że jest to spowodowane przez działanie określonych leków. W takim przypadku należy ściśle współpracować z lekarzem, aby czuć się komfortowo i dbać o swoje zdrowie.


VN:F [1.9.22_1171]
Oceń ten wpis:
Rating: 4.8/5 (12 votes cast)
Co to jest menopauza, 4.8 out of 5 based on 12 ratings
 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.


Menopausal Formula opinie:

DODAJ OPINIĘ